PROJEKTI
Raziskujemo vplive migracij na kulturno dediščino geografskih obrobij. Obmejne podeželske krajine spreminjamo v kreativne prostore srečevanj in prepletanja kultur. Usposabljamo prvo generacijo mladih Rural Migrantour vodnikov.
Razvijamo priročnik za medkulturne vodnike. V mrežo Migrantour dodajamo tri nova mesta - Barcelono, Kobenhaven in Utrecht. Razvijamo digitalna orodja, ki bodo potovanja brez ogljičnega odtisa naredila še privlačnejša.
0km POTOVANJE OKROG SVETA
Z medkulturnimi vodniki obiskujemo druga evropska mesta, v katerih živi Migrantour, se navdihujemo in učimo iz izkušenj dobrih praks
Priseljence in begunce povezujemo z uveljavljenimi slovenskimi ustvarjalci. Promoviramo metode soustvarjanja, ki so posledice migracij v preteklosti in sedanjosti. Razvijamo kompetence za vstop na trg dela.
Usposabljamo prvo generacijo medkulturnih vodnikov Migrantour Ljubljana. Spoznavamo vplive migracij na kulturno dediščino mesta v preteklosti in sedanjosti. Oblikujemo štiri itinerarije Migrantour Ljubljana.
Razstavljamo in promoviramo prototipe rokodelskih in oblikovalskih izdelkov, ki so nastali kot plod soustvarjanja med begunci, oblikovalci in mladimi.
Z razstavo 'Dnevna soba' gostujemo v londonskem muzeju Tate Modern v okviru povabila organizacije Counterpoints Arts k ustvarjalno-raziskovalnem projektu 'Who are we?'
Razvijamo priročnik 'Od rokodelca do podjetnika', namenjen ranljivim družbenim skupinam. Detektiramo veščine, ki jih prinašajo priseljenci in begunci. Povezujemo tradicionalne tehnologije s pristopi sodobnega oblikovanja.
Priseljence in begunce povezujemo z mladimi v procese soustvarjanja. Razvijamo začetne prototipe rokodelskih in oblikovalskih izdelkov. Odpiramo prostore za stik med ljudmi različnih kultur.
Učence in dijake skozi interaktivne delavnice ozaveščamo o kulturnem doprinosu priseljencev in beguncev v lokalna okolja. Žongliramo, kuhamo, slikamo s kano, plešemo. Delavnice navezujemo na aktualno snov pri šoldkih predmetih.
Na primeru dobrih praks drugih evropskih organizacij se učimo, kako razvijati družbo, ki bo dojemljiva za raznolikosti posameznih glasov, ter krepiti participativno delo, ki krepi družbeno kohezijo.
V obmejne vasi ob reki Kolpi, zamejene z rezilno žico, s cirkuško karavano prinašamo veselje in ustvarjalnost. Širimo zavedanje o pravicah civilne družbe, mejah in mejnostih, o dostopu do javnega dobrega.